YARATICI DRAMA ve ÇOCUK

 

Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü "Bilgilicgk" Kulübü tarafından 12 Kasım 2020 Perşembe günü, saat: 17:00De düzenlenen "Yaratıcı Drama ve Çocuk" isimli çevrimiçi söyleşiye konuşmacı olarak Oluşum Drama Enstitüsü drama eğitimcisi Naci Aslan katıldı. 

 

Instagram üzerinden canlı olarak gerçekleşen söyleşide Aslan, Mayıs 2020 ayında drama alanına kazandırdığı otoDRAMA kavramı - otoDRAMA uygulamaları ve okulöncesi çocuklarla yapılan drama etkinlikleri ile bu etkinlkleri yürütecek drama liderinin yetkinliklerinden söz ettikten sonra izleyicilerden gelen soruları yanıtladı. 

otoDRAMA SÖYLEŞİSİ 2

 

 

otoDRAMA çevrimiçi söyleşisinin ikincisini gerçekleştirdik. 16 Mayıs 2020 günü Naci Aslan tarafından, Oluşum Drama Enstitüsü Instagram hesabından gerçekleştirilen söyleşide otoDRAMA örnekleri de verildi.

 

 

 

BİLİM KAHRAMANLARI JÜRİ EĞİTİMİ

 

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen "Bilim Kahramanları Buluşuyor" turnuvalarında görev alan jüri üyelerine yönelik, iletişim ve çocuğu tanıma temelli drama uygulaması gerçekleştirdik.

 

Çalışma drama eğitimcisi Naci Aslan tarafından 22 Aralık 2019 günü Ankara'da uygulandı.

 

TEGV DRAMA EĞİTİMİ

 

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Drama Atölyesi eğitici eğitimleri Naci Aslan danışmanlığı ve liderliğinde devam ediyor.

 

Bu kapsamda TEGV gönüllülerine 1 - 2 - 3 Şubat 2019 günleri İstanbul, Cevahir otelde drama atölyesi eğitici eğitimi gerçekleştirdik.

 

 

SENİ NASIL SEVİYORUM

 

Uzm. Hande Aksoy tararfından hazırlanan "Sineme ve Yaratıcı Drama ile İlişki Oyunları Atölyesi" drama uygulamalarını drama eğitimcisi Naci Aslan hazırladı.  

 

Yetişkinlere yönelik olarak yürütelen atölyeye katıım için ayrıntılar  önümüzdeki günlerde duyurulacak. 14 Ocak 2018

 

 

TOHUM OTİZM VAKFI DRAMA EĞİTİMİ

 

Tohum Otizm Vakfı tarafından özel eğitm öğretmenlerine yönelik olarak düzenlen "EĞİTİME UZANAN YOL" projesi eğitimleri kapsamında drama atölyesi düzenledik.

 

Drama Eğitimcisi Naci Aslan tarafından Ankara Latanya Otel'de yürütülen seminer ilerişim - etkileşim temelli atölye yapıldı. 

 

OLUŞUM DRAMA ENSTİTÜSÜ

KURS DÜZENLEMEYİ BIRAKIYOR

 

Oluşum Drama Enstitüsü olarak Haziran 2018 ayı itibariyle kurs düzenlemeyi bırakıyoruz. Kurum olarak bundan böyle sadece semineri ve yayın yapacağız.

 

TEGV DRAMA ATÖLYESİ SKYP TOPLANTISI

TEGV drama atölyesi eğiticilerine yönelik olarak çevrimiçi toplantı düzenledik.

 

29 Mart 2018 günü gerçekleşen toplantıda drama uygulamalarında sahada yaşanan sorunlar üzerine odaklandık.

 

EĞİTİMDE DRAMA ÖRNEKLERİ SEMİNERİ

Oluşum Drama Enstitüsü olarak 9 - 10 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da 12 saatlik EĞİTİMDE DRAMA semineri düzenledik.

 

Seminere öğretmenler daha fazla ilgi gösterdi.

 

TEGV İSTANBUL DRAMA EĞİTİMİ

 

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Drama Atölyesi eğitici eğitimleri Naci Aslan danışmanlığı ve liderliğinde devam ediyor.

 

Bu kapsamda TEGV İstanbulı gönüllülerine 16 - 17 Eylül 2017 günleri drama atölyesi eğitici eğitimi gerçekleştirdik.

 

 

OLUŞUM DRAMA ATÖLYESİ

2016 - 2017 DÖNEMİ YILSONU GÖSTERİSİ

 

 

Oluşum Drama Enstitüsü, Ankara Drama Atölyesi katılımcı çocuk ve ergen grupları yılsonu gösterisi 10 Haziran 2017 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

 

Çocuklarımızın aileleri tarafından izlenen gösteriler sonrasında katılımcılarımız belgelerini aldılar. 

 

 

 

DRAMATİK EĞİTİM KURAMLARI

Oluşum Drama Enstitüsü İstanbul Temsilciliği tarafından "Dramatik Eğitim Kuramları" semineri düzenlendi. İTÜ Maçka Kampüs'te düzenlenen semineri, Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tülin Sağlam yürüttü.

 

1 - 2 Nisan 2017 Cumartes ve Pazar günleri yürütülen seminer oldukça yüksek bir katılım oldu.

TRT ANTALYA RADYOSU DRAMA SÖYLEŞİSİ

 

Oluşum Drama Enstitüsü Drama Eğitmeni Naci Aslan TRT Antalya Radyosu'nda Yaratıcı Drama Söyleşisi'ne katıldı.

 

Söyleşide dramanın tanımı, kavramları, teknikleri ve yaratıcı dramanın tarihçesi konularından söz edildi.

 

Aslan ayrıca yaratıcı dramanın çocuklar üzerindeki olumlu etkilerini de anlattı.  

 

 

ÇOCUK ve DÜŞ

 

Dil Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte, Oluşum Drama Enstitüsü olarak "Çocuk ve Düş" isimli söyleşi düzenledik.

 

10 Şubat 2017 günü, 18:00'de Çankaya Belediyesi, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gerçekleşen ve Naci Aslan'ın yönettiği söyleşide Prof. Dr Aysel Köksal Akyol ve Uzm. Nihal Uzuner konuşmacı olarak katıldı.

 

TEGV EĞİTİCİ EĞİTİMİ SKPY TOPLANTISI

 

TEGV gönüllülerine drama atölyesi eğitici eğitimi verecek, eğiticilerin eğitimi daha önce gerçekleşitirilmişti. 

 

İlk eğitici eğitimlerini veren eğiticilerle değerlendirme toplantısı düzenlendi. SKPY ortamında Naci Aslan hoca yönetiminde  çevrimiçi olarak gerçekleştirilen toplantıda eğiticiler dönütlerini grupla paylaştılar.

 

 

MONTESSORI ve EĞİTİM YAKLAŞIMI’nın
DRAMA YÖNTEMİ ile TANITILMASI

 

Prof. Dr. Aysel Köksal AKYOL
Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi
Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Üyesi

 

19 – 20 Mart 2016 Cumartesi-Pazar

Çorlu/Tekirdağ

 

 

Çocuk eğitiminde önemli bir uzman olan Dr. Maria Montessori’nin görüşleri günümüzde de geçerliliğini korumaktadır. İtalya’nın ilk kadın tıp doktoru olan Montessori zihinsel engelli çocuklarla ilgilenmiş ve onların özel bir eğitimden geçirilerek gelişmelerine yardımcı olunabileceği kanısına varmıştır.

 

Zihinsel engelli çocuklarla yaptığı çalışmalardan aldığı olumlu sonuçlar üzerine, aynı yöntemlerin normal çocuklar için de kullanılabileceğini düşünerek, çalışmalarını eğitim alanına yöneltmiştir. Çalışmaları sonucunda da günümüzde kendi adı ile anılan eğitim yaklaşımını oluşturmuştur.

 

Çocuklara gerçekten yardımcı olabilmek için, Montessori yaklaşımında yer alan ilkelerini bir bütün olarak kavramak ve çarpıtmadan uygulamak gerekmektedir. “Emici zihin”, “çocuğa önceden hazırlanmış bir çevre”, “iç disiplin”, “duyarlılık dönemleri”, “çalışma şevki ve sevinci” “dikkat” “tekrar” bu eğitim yaklaşımında yer alan ilkelerden bazılarıdır.

 

Montessori yaklaşımının günümüzde hala uygulanıyor olması bütün bu ilkelerin evrensel nitelikte olmalarının göstergesi olarak kabul edilebilir.

 

Oluşum Drama Enstitüsü Yaratıcı Drama Liderlik Programı ile belli bir paralellik gösteren atölyede drama yönteminden yararlanarak Montessori ve geliştirdiği eğitim yaklaşımı hakkında bilgileri katılımcılara yaşantı yoluyla vermek amaçlanmaktadır.

 

TEGV İSTANBUL DRAMA EĞİTİMİ

 

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Drama Atölyesi eğitici eğitimleri, Naci Aslan danışmanlığı ve liderliğinde devam ediyor.

 

Bu kapsamda TEGV İstanbul gönüllülerine 5 - 6 Mart 2016 günleri drama atölyesi eğitici eğitimi gerçekleştirdik.

 

 

TEGV ŞANLIURFA EĞİTİM PARKI

DRAMA EĞİTİMİ

 

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Drama Atölyesi eğitici eğitimleri, Naci Aslan danışmanlığı ve liderliğinde devam ediyor.

 

Bu kapsamda TEGV Şanlıurfa Eğitim Parkı gönüllülerine 27 - 28 Şubat 2016 günleri drama atölyesi eğitici eğitimi gerçekleştirdik.

 

 

MUTLU YILLAR!

 

Yeni yılın tüm dostlarımıza mutluluk, neşe ve başarı getirmesini dileriz. Yeni yılda dramanın daha fazla yaygınlaşması ve gelişmesi, en büyük arzumuzdur. 31 Aralık 2015

 

Drama Hayatın Provasıdır!

 

 

 

TEGV ŞANLIURFA EĞİTİM PARKI

DRAMA EĞİTİMİ

 

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Drama Atölyesi eğitici eğitimleri, Naci Aslan danışmanlığı ve liderliğinde devam ediyor.

 

Bu kapsamda TEGV Şanlıurfa Eğitim Parkı gönüllülerine 21 - 22 Kasım 2015 günleri drama atölyesi eğitici eğitimi gerçekleştirdik.

 

 

TEGV İSTANBUL DRAMA EĞİTİMİ

 

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Drama Atölyesi eğitici eğitimleri, Naci Aslan danışmanlığı ve liderliğinde devam ediyor.

 

Bu kapsamda TEGV İstanbulı gönüllülerine 24 - 25 Ekim 2015 günleri drama atölyesi eğitici eğitimi gerçekleştirdik.

 

 

Çocuklar Daha Mutlu Olsunlar Diye…

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Drama Atölyesi Eğitici Eğitimleri devam ediyor;
çocuklar daha mutlu olsun diye…

Kendine güvenen, yaratıcı, etkin kişilerarası iletişim kurabilen ve grupla ortak işlerde başarılı çocuklar…

Çevresiyle uyumlu, günlük yaşam içinde karşılaştığı problemleri çözebilen, kendini iyi ifade edebilen, kendine ve başkalarına güvenebilen, yargılama becerisi olan, olaylara farklı açılardan bakabilen, kendini başkalarının yerine koyabilen, kendi düşünceleri kabül edilmese de var olan ortamı paylaşabilen çocuklar…

Sevgi dolu çocuklar…

 

Drama atölyesi gönüllüleriyle yapılan eğitimlerde; bireysel gelişim için yaratıcı drama ve öğretim yöntemi olarak yaratıcı drama temelli çalışmalar yapılıyor. Çalışmalara o bölgedeki çeşitli şehirlerden gönüllüler katılıyor. Drama atölyesi etkinliğine ve yürütülen başka etkinliklerde dramayı yöntem olarak kullanmak hedefleniyor.

 

2003 yılından bu drama eğitimcisi Naci Aslan öncülüğünde yürütülen çalışmalar bu yıl Şanlıurfa ve Van yapılan çalışmalarla sona erdi.

 

Büyük depremden sonra Van TEGV‘de yapılan ilk drama eğici eğitimi olması bakımından da önemli olan çalışmaya Hakkari, Şırnak ve Mardin‘den de gönüllüler katıldı.

 

Drama Hayatın Provasıdır.

 

 

 

TEGV VAN FEYYAZ TOKER EĞİTİM PARKI

DRAMA EĞİTİMİ

 

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Drama Atölyesi eğitici eğitimleri, Naci Aslan danışmanlığı ve liderliğinde devam ediyor.

 

Bu kapsamda TEGV Van Feyyaz Toker Eğitim Parkı gönüllülerine 17 - 18 Ekim 2015 günleri drama atölyesi eğitici eğitimi gerçekleştirdik.

 

 

TEGV İZMİR ÇİĞLİ EĞİTİM PARKI

DRAMA EĞİTİMİ

 

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Drama Atölyesi eğitici eğitimleri, Naci Aslan danışmanlığı ve liderliğinde devam ediyor.

 

Bu kapsamda TEGV Çiğli Eğitim Parkı gönüllülerine 17 - 18 Ekim 2015 günleri drama atölyesi eğitici eğitimi gerçekleştirdik.

 

 

GAZİANTEP'de DRAMA 

 

Oluşum Drama Enstitüsü drama eğitimcisi Naci Aslan'ın  2003 yılından bu yana sürdürdüğü TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Drama Atölyesi Danışmanlığı kapsamında TEGV Gaziantep Eğitim Parkı gönüllülerine 10 - 11 Ekim 2015 günleri drama atölyesi eğitici eğitimi düzenledik.

 

Drama hayatın provasıdır.  

 

 

 

TÜRKÇE ve DRAMA

 

 

Oluşum Drama Enstitüsü Bolu Temsilciği tarafından organize edilen Türkçe ve Drama semineri Bolu MEM işbirliği ile Bolu'da gerçekleştirildi. 35 civarında Türkçe öğretmeninin katıldığı seminer drama eğitimcisi Naci Aslan tarafından gerçekleştirildi.

 

 

 

OLUŞUM DRAMA ATÖLYESİ

2014 - 2015 DÖNEMİ YILSONU GÖSTERİSİ

 

 

Oluşum Drama Enstitüsü, Ankara Drama Atölyesi katılımcı çocuk ve ergen grupları yılsonu gösterisi 13 Haziran 2015 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

 

Anne - babaların izlediği gösteriler sonrasında katılımcılarımız belgelerini aldılar. 

 

 

 

2015 - 2020 YILLARI ARASI ETKİNLİKLER

OKULÖNCESİ DÖNEMDE DRAMA

 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Temel Eğitim Şubesi, Okul Öncesi Birimi tarafından 1 Aralık 2020 Salı günü saat: 13:30'da düzenlenen "Okul Öncesi Dönemde Drama Atölyesi" isimli çevrimiçi söyleşiye konuşmacı olarak Oluşum Drama Enstitüsü drama eğitimcisi Naci Aslan katıldı. 

 

Zoom programı üzerinden düzenlenen söyleşide Aslan, Mayıs 2020 ayında drama alanına kazandırdığı otoDRAMA kavramı - otoDRAMA uygulamaları ve okulöncesinde drama konusunda bilgi verdikten sonra izleyicilerden gelen soruları yanıtladı. 

otoDRAMA SÖYLEŞİSİ 1

 

 

otoDRAMA çevrimiçi söyleşi gerçekleştirdik. 9 Mayıs 2020 günü Naci Aslan tarafından, Oluşum Drama Enstitüsü Instagram hesabından gerçekleştirilen söyleşide otoDRAMA örnekleri de verildi.

 

 

 

BİLİM KAHRAMANLARI BULUŞUYOR

 

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen "Ankara Turnuvaları" 16 - 17 Şubat 2019 tarihlerinde Çankaya Üniversitesi'inde gerçekleşti.

 

Turnuva Jüri eğitimlerinde drama eğitimcisi Naci Aslan da "Çocuğu Anlamak" konusunda atölye çalışması yapmıştı.

 

Aslan turnuvada "ÖZDEĞERLER" jürisinde görev aldı. 

BİLİM KAHRAMANLARI JÜRİ EĞİTİMİ

 

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen "Bilim Kahramanları Buluşuyor" turnuvalarında görev alan jüri üyelerine yönelik, iletişim ve çocuğu tanıma temelli drama uygulaması gerçekleştirdik.

 

Çalışma drama eğitimcisi Naci Aslan tarafından 19 Ocak 2019 günü Ankara'da uygulandı.

 

BİLİM KAHRAMANLARI JÜRİ EĞİTİMİ

 

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen "Bilim Kahramanları Buluşuyor" turnuvalarında görev alan jüri üyelerine yönelik, iletişim ve çocuğu tanıma temelli drama uygulaması gerçekleştirdik.

 

Çalıma drama eğitimcisi Naci Aslan tarafından 23 Aralık 2018 günü Ankara'da uygulandı.

 

BİLİM KAHRAMANLARI JÜRİ TOPLANTISI

 

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen "Bilim Kahramanları Buluşuyor" turnuvalarında görev alan jüri üyelerine yönelik, iletişim temelli drama uygulaması gerçekleştirdik.

 

Drama eğitimcisi Naci Aslan tarafından 25 Kasım 2018 günü yürütülen çalışma Bilim Kahramanları Derneği'nin İstanbul'daki merkezinde gerçekleşti.

 

OLUŞUM DRAMA ATÖLYESİ

2017 - 2018 DÖNEMİ YILSONU GÖSTERİSİ

 

 

Oluşum Drama Enstitüsü, Ankara Drama Atölyesi katılımcı çocuk ve ergen grupları yılsonu gösterisi 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

 

Çocuklarımızın aileleri tarafından izlenen gösteriler sonrasında katılımcılarımız belgelerini aldılar. 

 

 

 

BİLİM KAHRAMANLARI BULUŞUYOR

 

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen "Ankara Turnuvaları" 17 - 18 Şubat 2018 tarihlerinde Çankaya Üniversitesi'inde gerçekleşti.

 

Turnuva Jüri eğitimlerinde drama eğitimcisi Naci Aslan da "Çocuğu Anlamak" konusunda atölye çalışması yapmıştı.

 

Aslan turnuvada "ÖZDEĞERLER" jürisinde görev aldı. 

ÇOCUKLARLA GÖSTERİ HAZIRLAMA

 

19 Kasım 2017 günü Oluşum Drama Enstitüsü Ankara merkezinde Sınıf Öğretmenlerine yönelik uygulamalı olarak "Çocuklarla Gösteri Hazırlama" semineri düzenledik.

 

Uzun yıllardır çocuklarla gösteriler hazırlayan Oluşum Drama Enstitüsü drama eğitimcisi Naci Aslan tarafından yürütülen seminer oldukça ilgi gördü.

 

PROJE DİNAMİKLERİ SEMİNERİ - İSTANBUL

 

Oluşum Drama Enstitüsü tarafından 2 Temmuz 2017 günü İstanbul’da 8 saatlik PROJE DİNAMİKLERİ seminerine düzenlendi.

 

Naci Aslan tarafından yürütülen seminere Oluşum Drama Enstitüsü Yaratıcı Drama Liderlik Programı'na devam eden lider adayları ağırlıklı katıldı.

 

TEGV DRAMA ATÖLYESİ SKYP TOPLANTISI

TEGV drama atölyesi eğiticilerine yönelik olarak çevrimiçi toplantı düzenledik.

 

17 Nisan 2017 günü gerçekleşen toplantıda drama uygulamalarında sahada yaşanan sorunlar üzerine odaklandık.

 

ORFF ve DRAMA SEMİNERİ

 

İTÜ Maçka Kampüs'te ORFF ve DRAMA Semineri düzenledik. Uzm. Ayşe Dilşad Atalar tarafından yürütülen seminer 12 Mart 2017 tarihinde gerçekleşti.

 

PROJE DİNAMİKLERİ SEMİNERİ - ANKARA

 

Oluşum Drama Enstitüsü tarafından 25 - 26 Şubat 2017 tarihlerinde Ankara’da 12 saatlik PROJE DİNAMİKLERİ seminerine düzenlendi.

 

Seminere Oluşum Drama Enstitüsü Yaratıcı Drama Liderlik Programı'na devam eden lider adayları ağırlıklı katıldı.

 

ÇANAKKALE ONSEKİZMART ÜNİVERİSTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE

DRAMA SEMİNERİ

 

Drama eğitimcisi Naci Aslan'ın liderliğinde kalabalık iki grupla gerçekleştirilen uygulamalı seminerde, okulöncesi ve ilkokula yönelik uygulamalar yapıldı.

 

 

 

OLUŞUM DRAMA ATÖLYESİ

2015 - 2016 DÖNEMİ YILSONU GÖSTERİSİ

 

 

Oluşum Drama Enstitüsü, Ankara Drama Atölyesi katılımcı çocuk ve ergen grupları yılsonu gösterisi 18 Haziran 2016 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

 

Anne - babaların izlediği gösteriler sonrasında katılımcılarımız belgelerini aldılar. 

 

 

 

DRAMATİK EĞİTİM KURAMLARI

 

Prof. Dr. Tülin SAĞLAM
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi
Tiyatro Bölümü Öğretim Üyesi


2 – 3 Nisan 2016 Cumartesi-Pazar

Kavaklıdere/Ankara

 

 

Atölyede belli başlı dramacıların drama yaklaşımları kuramsal olarak çalışılacaktır.

 

Yaratıcı Drama Eğitmenliği/Liderliği Programımız ile paralellik gösteren atölyede belli bir tarihsel sıra ile dramatik eğitim alanına katkı sağlamış düşünür ve uygulayıcıların anlatılacağı atölyenin, drama liderlik yeterliliği açısından son derece önemli olduğu vurgulanmaktadır.

 

Bu isimler şunlardır:

 

John Dewey – Harriet Finlay Johnson – Caldwell Cook – Winifred Ward – Peter Slade – Brain Way – Dorothy Heathcote – Gavin Bolton – Cecily O’Neill – John O’Toole – Mike Flemming David Davis – John Sommers – Luke Abbol – Pamela Bowel – David Hornbrook

 

İki gün ve 12 saat sürecek olan atölyeye katılanlara katılım belgesi verilecektir.

 

 

 

ULUSAL DRAMA GÜNÜ KUTLU OLSUN

 

ISMAYIL HAKKI BALTACIOĞLU’NUN DEVRİMCİ KİŞİLİĞİ

Hatçe BALTACIOĞLU

Bildiriyi Ulusal Drama Günü linkinden okuyabilirsiniz.

2016

 

 

TEGV İSTANBUL DRAMA ATÖLYESİ EĞİTİCİLERİ EĞİTECEK EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ 

 

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Drama Atölyesi eğiticileri eğitecek eğiticilerin eğitimi Naci Aslan liderliğinde TEGV gönüllülerine İstanbul'da 16 - 17 ve 18 Şubat 2016 günleri  gerçekleştirildi.

 

 

TEGV İSTANBUL DRAMA EĞİTİMİ

 

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Drama Atölyesi eğitici eğitimleri, Naci Aslan danışmanlığı ve liderliğinde devam ediyor.

 

Bu kapsamda TEGV İstanbulı gönüllülerine 24 - 25 Ekim 2015 günleri drama atölyesi eğitici eğitimi gerçekleştirdik.

 

 

SINIF ÖĞRETMENLERİNE DRAMA

 

Oluşum Drama Enstitüsü Bolu Temsilciği tarafından organize edilen Sınıf Öğretmenlerine Drama semineri gerçekleştirdik. 30 civarında Sınıf öğretmeninin katıldığı seminer drama eğitimcisi Naci Aslan tarafından gerçekleştirildi.

 

 

 

TEGV SAMSUN EĞİTİM PARKI

DRAMA EĞİTİMİ

 

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Drama Atölyesi eğitici eğitimleri, Naci Aslan danışmanlığı ve liderliğinde devam ediyor.

 

Bu kapsamda TEGV Samsun Eğitim Parkı gönüllülerine 24 - 25 Ekim 2015 günleri drama atölyesi eğitici eğitimi gerçekleştirdik.

 

 

BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERİSTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE YARATICI DRAMA SEMİNERİ

 

Oluşum Drama Enstitüsü Bolu Temsilciği tarafından organize edilen seminer, temsilcimiz Drama Lideri Sezgin Koçyiğit sunumuyla ve Naci Aslan'ın katılımıyla gerçekleşti. 200 civaraında öğrencinin katıldığı sunumdan sonra 30 kişilik gruba uygylama yapıldı.

 

 

 

BİR EĞİTİMDE TİYATRO ÖRNEĞİ

2015. ÇUBUK – MAN

 

Oluşum Drama Enstitüsü MAN AŞ çalışanlarına bir Eğitimde Tiyatro örneği hazırlayıp sundu.

 

 

 

TEGV ANKARA ETİMESGUT EĞİTİM PARKI

DRAMA EĞİTİMİ

 

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Drama Atölyesi eğitici eğitimleri, Naci Aslan danışmanlığı ve liderliğinde devam ediyor.

 

Bu kapsamda TEGV Etimesgut Eğitim Parkı gönüllülerine 10 - 11 Ekim 2015 günleri drama atölyesi eğitici eğitimi gerçekleştirdik.

 

OKULÖNCESİNDE DRAMA

 

 

8 Eylül günü Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü davetiyle, Bolu okulöncesi öğretmenlerine "okulöncesinde drama" semineri düzenledik.

 

Hizmetiçi Eğitim Programı kapsamında gerçekleşen okulöncesinde drama seminerine katılım oldukça fazlaydı

 

ULUSAL DRAMA SEMİNERİ 2015

 

Türkiye 17. Drama Liderleri Buluşması ve Ulusal Drama Semineri 2015 bu yıl 19 - 21 Haziran 2015 tarhlerinde, MEV Koleji Özel Ankara Okulları Çayyolu-Ankara da gerçekleşitiriliyor. 

 

Ayrıntılara Ulusal Drama Semineri linkinden ulaşılabilir.

 

 

 

MÜZEDE DRAMA

 

 

Oluşum Drama Enstitüsü, Yaratıcı Drama Liderlik Programı çerçevesinde Müzede Drama uygulaması gerçekleştirdik. 22 Mart 2015 tarihinde Rahmi Koç Müzesi'nde uygulanan çalışma tam gün olarak gerçekleştirildi.